एमालेका ४३ उम्मेद्धार, पूर्व एआइजि नवराज सिलवालदेखी लालबाबु पण्डितसम्म (नामावली)

Posted on: October 29, 2017 | views: 777

काठमाडौं ।

माओवादीकेन्द्रसँग सिट बाँडफाँटको टुंगो लागिसक्नै लाग्दा एमालेले आफ्ना अधिकाशं उम्मेद्धारपनि टुंगो लगाएको छ ।


केही क्षेत्रमा बागी उम्मेद्धारदेखी दोस्रो चरणको निर्वाचन हुने क्षेत्रमा केही विवाद बाहेक एमालेले पछिल्लो समय चर्चामा रहेका पूर्व एआइजि नवराज सिलवाल देखी लालबाबु पण्डित सम्मलाई उम्मेद्धारको सिट बाँडफाँड गरेको छ ।


पार्टीका पदाधिकारीमध्ये उपाध्यक्ष युवराज ज्ञवाली, अष्टलक्ष्मी शाक्य र उपमहासचिव घनश्याम भुसालको निर्वाचन क्षेत्र तय हुन बाँकी छ ।


एमालेले सिट बाँडफाँड टुंगिएपछि सबैभन्दा पहिले समानुपातिकको बन्द सूचीमा हेरफेर गरेर उम्मेदवारको टुंगो लगाउने भएको छ । बन्द सूचीमा हेरफेर गरेर उम्मेदवारको अन्तिम सुची आजै निर्वाचन आयोगमा बुझाउनुपर्नेछ ।


समानुपातिक उम्मेदवारको टुंगो लगाउने क्रममै सर्वसम्मत भएर आएका क्षेत्रमा प्रत्यक्ष उम्मेदवारको पनि टुंगो लगाइने एमाले सचिव गोकर्ण विष्टले बताए । प्रतिनिधिसभाका धेरैजसो क्षेत्रमा उम्मेदवारको अनौपचारिक टुंगो लागिसकेको उनले बताए ।


ललितपुर १ मा एमालेबाट पूर्वडीआइजी नवराज सिलवाल र २ मा कृष्णलाल महर्जनले टिकट पाउने भएका छन् । चितवन १ मा सुरेन्द्र पाण्डे र २ मा कृष्णभक्त पोखरेल उम्मेदवार बन्ने भएका छन् । सिन्धुली १,मकवानपुर दुवै क्षेत्र र काठमाडौंका १ र ९ को बारेमा छलफल चलिरहेको छ ।


एमाले स्रोतका अनुसार दोस्रो चरणमा चुनाव हुने निर्वाचन क्षेत्रमध्ये इलाममा झलनाथ खनाल र सुवास नेम्वाङ उम्मेदवार बन्नेछन् । त्यस्तै झापा ४ मा एलपी साँवा र ५ मा केपी शर्मा ओलीको निर्णय हुनेछ । अन्य क्षेत्रमा छलफल चलिरहेको छ ।


मोरङ २ मा ऋषिकेश पोखरेल, ३ मा भानभक्त ढकाल र ६ मा लालबाबु पण्डित उम्मेदवार बन्नेछन् । अन्य क्षेत्रमा माओवादीसँगको बाँडफाँडका आधारमा उम्मेदवार तय हुने जिल्ला अध्यक्ष बिनोद ढकालले बताए ।


धनकुटामा राजेन्द्र राई उम्मेदवार बन्ने भएका छन् भने उदयपुर १ मा मन्जु चौधरी र २ मा जगन्नाथ खतिवडा उम्मेदवार बन्नेछन् ।


सुनसरीका उम्मेदवारको सन्दर्भमा पार्टीभित्र छलफल शुरु नभएको एक नेताले बताए । प्रदेश नम्बर २ मा पनि उम्मेदवारको बारेमा छलफल शुरु नभएको केन्द्रीय सदस्य रघुवीर महासेठले बताए । कांग्रेस र मधेसवादी दलको तालमेल हेरेर उम्मेदवार तय हुने उनले बताए ।


प्रदेश ३ को सन्दर्भमा एमालेले काभ्रे २ मा गोकुल बास्कोटा र भक्तपुर २ मा महेश बस्नेतको नाम तय गरिसकेको छ । त्यस्तै काठमाडौं २ मा माधव नेपाल, ३ मा कृष्ण राई, ४ मा राजन भट्टराई, ५ मा ईश्वर पोखरेल र ७ मा रामवीर मानन्धरको निर्णय हुनमात्र बाँकी छ ।



प्रदेश ४ अन्तर्गत तनहु १ मा किसानकुमार श्रेष्ठ र २ मा केदार सिग्देल उम्मेदवार बन्ने भएका छन् । त्यस्तै कास्की १ मा खगराज अधिकारी र २ मा रविन्द्र अधिकारी उम् बन्नेछन् ।


स्याङजा २ मा पद्मा अर्यालको सन्दर्भमा सहमति भइसकेको छ । नवलपपुर २ मा पार्टी अध्यक्ष तिलक महत उम्मेदवार बन्नेछन् ।


प्रदेश ५ को नवलपरासी १ मा हृदयेश त्रिपाठी,रुपन्देही २ मा बिष्णु पौडेलको निर्णय भइसकेको छ । पाल्पा १ मा दलवहादुर राना उम्मेदवार बन्नेछन् भने २ मा ठाकुर गैरेको नाम छलफल अघि बढेको छ ।


गुल्मी १ मा प्रदीप ज्ञवाली र २ मा गोकर्ण विष्टको निश्चित भइसकेको छ भने दाङ १ मा मेटमणि चौधरी उम्मेदवार बन्नेछन् । कपिलवस्तु २ मा बृजेशकुमार गुप्ता उम्मेदवार बन्ने भएका छन् ।


त्यस्तै बर्दिया १ मा बामदेव गौतम र बाँके २ मा पशुपतिदयाल मिश्रको निश्चित भइसकेको छ ।


प्रदेश ६ को सुर्खेत १ मा धु्रवकुमार शाही र २ मा यमलाल कँडेल उम्मेदवार बन्ने भएका छन् । प्रदेश ७ को कैलाली १ मा गरिमा शाह, २ मा झपट रावल र ५ मा नारदमुनी राना उम्मेदवार बन्नेछन् ।


त्यस्तै डोटीमा प्रेम आले,अछाम १ मा भीम रावलको पनि निर्णय हुने प्रक्रियामा रहेको छ ।


यि हुन् एमालेले अनौपचारिक टुंगो लगाएका उम्मेदवारहरु


केपी शर्मा ओली,झापा ५

माधवकुमार नेपाल,काठमाडौं २

झलनाथ खनाल, इलाम १

सुवास नेम्वाङ, इलाम २

एलपी साँवा, झापा ४

ऋषिकेश पोखरेल, मोरङ २

भानुभक्त ढकाल, मोरङ ३

लालबाबु पण्डित, मोरङ ६

कृष्णलाल महर्जन, ललितपुर २

सुरेन्द्र पाण्डे, चितवन १

कृष्णभक्त पोखरेल, चितवन २

किसान श्रेष्ठ, तनहुँ १

राजेन्द्र राई, धनकुटा

तेजमान कन्दङ्वा, तेह्रथुम

मन्जु चौधरी, उदयपुर १

जगन्नाथ खतिवडा, उदयपुपर २

गोकुल बास्कोटा, काभ्रे २

महेश बस्नेत, भक्तपुर २

कृष्ण राई, काठमाडौं ३

राजन भट्टराई, काठमाडौं ४

तिलक महत, नवलपुर २

हृदयेश त्रिपाठी, परासी १

बिष्णु पौडेल, रुपन्देही २

बृजेशकुमार गुप्ता, कपिलबस्तु २

दलबहादुर राना, पाल्पा १

प्रदीप ज्ञवाली, गुल्मी १

गोकर्ण विष्ट, गुल्मी २

मेटमणि चौधरी, दाङ १

पशुपतिदयाल मिश्र, बाँके २

बामदेव गौतम, बर्दिया १

ध्रुवकुमार शाही, सुर्खेत १

गरिमा शाह, कैलाली १

झपट रावल, कैलाली २

नारदमुनि राना, कैलाली ५

प्रेम आले, डोटी

भीमबहादुर रावल, अछाम १

ईश्वर पोखरेल, काठमाडौं ५

रामवीर मानन्धर, काठमाडौं ६

नवराज सिलवाल, ललितपुर १

केदार सिग्देल, तनहुँ २

खगराज अधिकारी, कास्की १

रविन्द्र अधिकारी, कास्की २

पद्मा अर्याल, स्याङ्जा २